نشست موثر روسا و مدیران ارشد جهاد دانشگاهی کشور با سازمان اوقاف و امور خیریه در محل پارک علم و فناوری البرز

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ | 

نشست موثر روسا و مدیران ارشد جهاد دانشگاهی با سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در  محل پارک علم و فناوری البرز

نشست موثر روسا و مدیران ارشد جهاد دانشگاهی با سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در  محل پارک علم و فناوری البرز برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز دکتر حمیدرضا طیبی در نشست مشترک با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه که امروز سه‌شنبه 18 دی ماه در پارک علم و فناوری البرز برگزار شد، اظهارکرد:   جهاد مأموریت خود را در عرصه‌های مختلف به خوبی به انجام رسانده است.

 
وی با اشاره به اینکه این نهاد در توسعه فرهنگی، علمی و فناورانه، آموزشی و تسهیل در امر کارآفرینی به عنوان زیرساخت‌های اساسی کشور پیشرفت‌های قابل قبولی به دست آورده است، افزود: این نهاد در عرصه‌های گیاهان دارویی، پزشکی، مهندسی کشاورزی، حفاری و نفت، گاز و پتروشیمی اقدامات بسیار مثبتی انجام داده است.
 
این مسئول با بیان اینکه تولید حیوانات آزمایشگاهی خاص، تولید جنین تراریخته بز با فاکتور 9 انعقادی انسانی و تولید اولین بزغاله‌های ترانس ژن خاورمیانه، تولید جنین‌های حاصل از لقاح خارج رحمی و تهیه لاین سلولی از مرغ تنها گوشه‌ای از توانمندی این نهاد در عرصه پزشکی است، گفت: جهاددانشگاهی برای توسعه فعالیت‌های خود نیاز به حمایت دارد.
دکتر طیبی تصریح کرد: رویکردجهاددانشگاهی تجاری‌سازی و کاربردی کردن کردن علم است که با تحقق این مهم قطعا در مسیر پیشرفت کشور گام‌های مثبتی برداشته می‌شود اما متاسفانه به دلیل محدودیت‌های منابع مالی روند فعالیت‌ها کمی کند پیش می‌رود.

وی بیان کرد: چند پروژه را با سازمان اوقاف به‌صورت فشرده جلو می‌بریم و هیچ‌گونه شکی نداریم که در حوزه‌ تولید علم و فناوری در صورت حمایت و سرمایه‌گذاری مشکلی نخواهیم داشت.
دکتر طیبی ادامه داد: هسته‌های جوان و شرکت‌های دانش‌بنیان را برای همکاری با سازمان اوقاف فعال می‌کنیم.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ، اظهارکرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی از پتاسیل‌های خوبی برخوردار است و اوقاف این آمادگی را دارد که برای توسعه فعالیت‌های این نهاد همکاری لازم را داشته باشد.


 
وی افزود: در شرایط امروز جامعه که دشمن از هرفرصتی استفاده می‌کند تا به نظام ضربه بزند، خوداتکایی، رشد علم و فناوری و توسعه اقتصادی می‌تواند همچون سدی در مقابل دشمن قد علم کند.
این مسئول بیان کرد: اگر به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصاد و اشتغال هستیم باید به توسعه علم و فناوری توجه ویژه‌ای داشته باشیم و جهاد دانشگاهی با داشتن ظرفیت‌های ویژه می‌تواند نقش کلیدی در این عرصه ایفا کند.
خاموشی به همکاری اوقاف و جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: قطعا این همکاری دوجانبه نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت.

این بازدید با هدف ایجاد همکاری دو جانبه بین سازمان اوقاف و جهاددانشگاهی صورت گرفت
گفتنی است در این رویداد بازدید کنندگان  با حضور در بخش‌های مختلف این مجموعه از مرکز ذخایر ژنتیکی و پروژه تولید لاین مرغ بومی و بذر هیبریدی، پژوهشکده گیاهان دارویی، فارم پژوهشگاه رویان (حیوانات شبیه‌سازی شده)،مرکز بیوتکنولوژی تولید مثل حیوانات مزرعه ای پژوهشگاه ابن سینا ( پروژه تولید جنین آزمایشگاهی تعیین جنسیت شده گاو ) و مرکز ساخت مبدل های الکتریکی UPS صنعتی  واحد علم و صنعت بازدید کردند. از نزدیک با فعالیت‌های فناورانه پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی آشنا شدند .
لازم به ذکر است سازمان اوقاف در قالب یک تفاهم‌نامه آمادگی خود را برای همکاری با جهاددانشگاهی در حوزه کشاورزی و دام و طیور اعلام کرد. 
 

کلیدواژه ها: نشست موثر روسا و مدیران ارشد جهاد دانشگاهی کشور با سازمان اوقاف و امور خیریه در محل پارک علم و فناوری البرز |

دفعات مشاهده: 383 بار   |   دفعات چاپ: 88 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان البرز می باشد