حمایت ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش بنیانی که ظرفیت صادرات دارند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ | 

حمایت ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش بنیانی که ظرفیت صادرات دارند

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی بر ضرورت حمایت از محصولات شرکت‌های دانش بنیان که توانایی رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی دارند تاکید کرد و گفت: این قبیل شرکت‌ها که پتانسیل صادراتی دارند از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از پایگاه خبری بازارکار ، علی وحدت در جمع مدیران عامل شرکت های دانش بنیان استان خراسان رضوی گفت: بحث ایجاد فرصت‌های صادراتی و حمایت از توسعه بازار محصولات دانش بنیان یکی از برنامه های مهم صندوق نوآوری وشکوفایی محسوب می شود. در همین راستا به دنبال ابزارسازی های لازم هستیم که یکی از آنها تخفیف سود صادراتی است.
 
وحدت گفت: یکی دیگر از سیاست‌های صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه‌های خارجی به منظور توسعه بازار و صادرات محصولات دانش بنیان است از اینرو چنانچه شرکت ها، پیشنهاد حضور در نمایشگاه‌های خارجی برای شناسایی بازار هدف و توسعه محصولات دانش بنیان خود را داشته باشند، صندوق آمادگی لازم برای حمایت از حضور آنها در این نمایشگاه ها را دارد. همچنین برای تقویت شرکت ها در حوزه صادرات امکان حمایت برای دریافت تاییدیه های فنی بین المللی در صندوق فراهم است.
رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه برای کاهش بروکراسی موجود در ارائه خدمات صندوق به خصوص اعطای تسهیلات، برنامه متنوعی در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: واقعیت این است که تاکنون به اندازه انتظاری که از ما رفته است، نتوانسته ایم انتظارات را برآورده کنیم اما قطعا در آینده نزدیک اتفاقات خوبی در این عرصه در صندوق رخ خواهد داد.
وی خاطرنشان کرد: در کنار توجه به توسعه پارک های علم و فناوری و مراکز رشد باید همزمان نگاه ویژه ای به توسعه و رشد شرکت های بزرگ دانش بنیان نیز داشته باشیم تا بتوانند نقش کشنده و به اصطلاح کمک کننده برای شرکت های کوچکتر را ایفا کنند.
وی خطاب به فناوران این عرصه تصریح کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی قول می دهد همواره برای توسعه این فعالیت ها در کنار شما باقی بماند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به دو برنامه جدید برای حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: صدور ضمانت نامه در کمترین زمان ممکن و اعطای تسهیلات با اعتبارسنجی به صورت سرمایه در گردش از طریق منابع بانکی صندوق از جمله برنامه های طراحی شده به شمار می روند که بزودی جزئیات بیشتری از آن اطلاع رسانی خواهد شد تا شرکت ها با کمترین بروکراسی از حمایت های صندوق نوآوری شکوفایی بهره مند شوند.
 

کلیدواژه ها: حمایت ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش بنیانی که ظرفیت صادرات دارند |

دفعات مشاهده: 355 بار   |   دفعات چاپ: 86 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان البرز می باشد