برگزاری اولین جلسه شورای کشاورزی استان در پارک علم وفناوری البرز

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۵ | 
برگزاری اولین جلسه شورای کشاورزی استان در پارک علم وفناوری البرز
اولین جلسه شورای کشاورزی استان  روز چهارشنبه پنجم دی ماه  سال جاری در محل پارک علم و فناوری البرز برگزار شد
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از پایگاه اطلاع استانداری البرز،  اولین شورای کشاورزی استان با حضور استاندار، فرمانداران، پژ.هشگران بخش کشاورزی و نمایندگان این حوزه در پارک علم و فناوری البرز برگزار شد.
 بررسی سیمای کشاورزی، صادرات محصولات کشاورزی، توسعه گل و گیاهان دارویی و تسهیلات بانک کشاورزی  از جمله مهمترین موضوعات این شورا بود.
 دکتر شهبازی  استاندار البرز  با تسلیت درگذشت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات افزود: در چنین محافل و جلسات علمی ترجیح می دهم شنونده خوبی باشم.
وی ادامه داد: حضور در چنین جمع فرهیخته ای علاوه بر دانش افزایی، بار بزرگ مسئولیت ما را بواسطه ظرفیت های موجود در عرصه علم و فناوری استان را یادآور می شود.
***در راستای تحقق راهبردهای توسعه استان از مشارکت تشکل های مردم نهاد استفاده می کنیم
دکتر شهبازی با اشاره به استقرار مراکز علمی و تحقیقاتی ملی در استان گفت: این مراکز و افراد نخبه در البرز ظرفیت بزرگی محسوب می شوند که باید برای بهره برداری و کمک به رشد آنها اقدام کرد.
وی افزود: این استان در حوزه کشاورزی دارای بسترهای ارزشمندی است ولی با توجه به مساحت کم اراضی و لزوم رعایت مصرف آب، باید از کشاورزی سنتی به سمت توسعه کشاورزی علمی حرکت کنیم.
***تسهیلات لازم برای گسترش کشت گلخانه ای در البرز فراهم شود
استاندار البرز اضافه کرد: گسترش کشت گلخانه ای با برنامه ریزی دقیق و بستر سازی مناسب مورد تاکید است از این رو  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری باید نسبت به تشکیل کارگروهی در این راستا اقدام کند.
وی گفت: با گذشت حدود ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، آستانه تحمل مردم و نظام بالا رفته و مسئولان با سعه صدر نقدها را می پذیرند و مردم نیز با آرامش بیشتری دغدغه های خود را بیان می کنند.
دکتر شهبازی افزود: با توجه به راهبردهایی که برای توسعه استان ترسیم شده، مشارکت تشکل ها، سازمان های مردم نهاد و... نیز مورد بهره برداری قرار می گیرد.
***می توانیم به بخش کشاورزی البرز متکی باشیم
وی عنوان کرد: موسسه سرم سازی رازی حدود صد سال است که موثرترین داروها را به مردم ارائه داده و این ظرفیت ارزشمند در البرز مستقر است.
استاندار البرز گفت: از تمامی مسئولانی که در راستای حل مشکل اعضای موسسه نهال و نشان البرز همراهی لازم را داشته اند قدردانیم.
وی افزود: ظرفیت های موجود در استان حاکی از آن است که می توانیم به بخش کشاورزی البرز متکی باشیم.
***فرودگاه پیام بستر ارزشمندی در توسعه صادرات البرز است
دکتر شهبازی خاطرنشان کرد: باید تسهیلات لازم را برای رشد کشاورزی در استان فراهم کرد همچنین در حوزه گیاهان دارویی نیز می توان بستر لازم را فراهم کرد.
وی گفت: فرودگاه پیام نیز فرصت بزرگی برای البرز محسوب می شود که بویژه در بحث صادرات محصولات کشاورزی تاثیر بسزایی دارد.
***اجرای پروژه های بیابان زدایی در البرز با اهتمام ویژه ای دنبال شود
استاندار البرز با اشاره به ضرورت بیابان زدایی بخصوص در جنوب البرز، افزود: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان باید برنامه های حوزه بیابان زدایی البرز بر اساس برنامه های مدون اقدامات لازم را انجام دهد.
وی ادامه داد: از دستگاه های مربوطه و بویژه جهاد کشاورزی انتظار می رود که تا جای ممکن از تغییر کاربری اراضی کشاورزی جلوگیری کنند.
***62 درصد پروژه های سفر رییس جمهور به البرز محقق شده است
دکتر شهبازی با اشاره به مصوبات سفر رییس جمهور به البرز گفت: طی این سفر، حدود هزار و 300 میلیارد تومان برای پروژه های البرز تخصیص داده شد و بر اساس گزارش های ارائه شده تاکنون 62 درصد از این مصوبات اجرایی شده است.
***از سوی دولت مامور به پیگیری مصوبات سفر رییس جمهور به البرز هستم
وی افزود: بر اساس مسئولیت محوله از سوی دولت مامور به پیگیری و تحقق مصوبات رییس جمهور به البرز هستم و در این راستا با اهتمام ویژه ای اقدام می کنم.
استاندار البرز گفت: امید است با اتحاد و انسجام مجموعه استان نسبت به اجرای اهداف و برنامه های دولت و نظام در استان که اهم آن رونق تولید و ایجاد اشتغال است، توفیق یابیم.
 پس از پایان  نشست  از پژوهشکده ها، واحدها ،مراکز تحقیقاتی  و نمایشگاه محصولات فناورانه پارک علم و فناوری البرز بازدید و استقبال بعمل آمد.

 کلیدواژه ها: دکتر شهبازی | اولین شورای کشاورزی در پارک علم و فناوری البرز |


دفعات مشاهده: 208 بار   |   دفعات چاپ: 33 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb