شرکت های دانش بنیان بهترین پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه اند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۱ | 

شرکت های دانش بنیان بهترین پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه اند 

مسعود سعیدی  مدیر اداره فنی و تخصصی پارک علم و فناوری البرز گفت: شرکت های دانش بنیان به دلیل جنس دانشگاهی خود می توانند پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه شوند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز،  مدیر اداره فنی و تخصصی پارک علم و فناوری البرز  در برنامه مناظره شبکه رادیویی گفتگو  عنوان کرد: پارک البرز به عنوان یکی از پارک های موثر در حوزه فناوری مأموریت های خود را انجام می دهد.
وی در ادامه مطلب، صنعت، دانشگاه، سرمایه و دولت را چهار عنصری موثر در پارک ها خواند و افزود: مهم ترین نقش پارک ها، سازماندهی، تعامل بین این عناصر و ایجاد فضای رشد برای ایده ها است. البته پارک ها به تنهایی مأموریت خود را پیگیری نمی کنند و مراکز رشد نقش موثرتری در این راستا دارند.
سعیدی گفت: در هر استان کشور حداقل یک پارک علم و فناوری استانی وجود دارد و حتی برخی استان ها دو پارک علم و فناوری دارند که مورد انتقاد است. دلیل این مسئله سیاست گزاری های متفاوت برای توسعه پارکها در دوره های مختلف و همچنین نبود سیاست و سند جامع در این رابطه است.
مدیر تجاری سازی پارک علم و فناوری البرز اظهار داشت: پارک هایی که در داخل دانشگاه ها شکل می گیرند ارتباط راحت تری با اعضای هیئت علمی دارند اما از آنجایی که نخبگان غیردانشگاهی به راحتی نمی توانند وارد دانشگاه شوند پارک های استانی تأسیس شده اند.
مدیر تجاری سازی پارک علم و فناوری گفت: هدف پارک های علم و فناوری رسیدن به اقتصاد دانش بنیان است. اقتصاد دانش بنیان یعنی ما برای دانش ارزش تجاری قائل شویم و با آن کسب ثروت کنیم.
وی با اذعان به اینکه پارک های علم و فناوری در کشور ما جوان هستند اظهار داشت: کشور ما با کشوری که نیم قرن در حوزه تجاری سازی دانش فعالیت کرده قابل مقایسه نیست. ما در این زمینه نیازمند کسب تجربه های زیادی هستیم و تا رسیدن به نقطه مطلوب باید تلاش زیادی کنیم.
سعیدی یادآور شد: در کشور ما ارتباط بین صنعت و دانشگاه خیلی سخت شکل گرفته اما شرکت های دانش بنیان به دلیل جنس دانشگاهی خود می توانند پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه شوند. شرکت های دانش بنیان نوپا می توانند بهترین میان گذر و پل ارتباطی بین این دو باشند. 
کلیدواژه ها: شرکت های دانش بنیان بهترین پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه اند |

دفعات مشاهده: 104 بار   |   دفعات چاپ: 23 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb