آنچه درنمایش توانمندی البرز درعرصه پژوهش گذشت؛ پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز پس ازیک هفته به کار خود پایان داد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۲۹ | 

آنچه درنمایش توانمندی البرز درعرصه پژوهش گذشت؛ پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز پس ازیک هفته به کار خود پایان داد

اختتامیه پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز روز چهارشنبه 28 آذرماه در دانشگاه خوارزمی برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، در این مراسم از پرتال جشنواره ملی طرح‌ها و پایان‌نامه‌های کاربردی-کارفرمایی «امیر کبیر» در البرز رونمایی شد، علاوه بر این از 40 نفر برگزیده نمایشگاه امسال هم قدردانی به عمل آمد و یک تفاهم نامه همکاری  میان پارک علم و فناوری البرز و شرکت سهامی بیمه ایران سرپرستی استان البرز  به منظور حمایت مالی از فناوران ، صاحبان ایده  وشرکت‌های فناور منعقد شد.
بر اساس این گزارش، عصر روز چهارشنبه 28 آذر97 ، مراسم اختتامیه پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز با حضور دکتر شهبازی  استاندار محترم البرز ، جمعی از مدیران استانی، روسای دانشگاه های استان، کارآفرینان، نوآوران و فناوران بخش خصوصی در محل دانشگاه خوارزمی کرج برگزار شد.

 

دانشگاهیان و نخبگان را در مسیر اجرایی ساختن ایده ها همراهی می کنیم

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: این نوید را می دهیم که در کنار مجموعه دانشگاهی و نخبگان خواهیم ماند و برای اجرایی ساختن ایده های آنها همراهی و حمایت لازم را خواهیم داشت.
دکتر شهبازی با گرامیداشت یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف دفاع از کیان کشور، گفت: بسیاری از شهدای گرانقدر کشور در ادوار مختلف از دانشجویان جوان کشور بودند.
وی با اشاره به اینکه باید رهرو واقعی شهدا باشیم، ادامه داد: دشمنان همواره به دنبال ضربه زدن به نظام و انقلاب هستند و در این راستا برنامه ریزی و دسیسه های مختلفی داشته اند.

استاندار البرز اضافه کرد: دانشگاه های ما همواره منشا تحولات بوده و هستند و این راه باید به طور مستمر و جاودانه ادامه داشته باشد.
دکتر شهبازی با بیان اینکه مجموعه استانداری البرز در کنار دانشگاه است خاطرنشان کرد: شوری که در غرفه های هفته پژوهش وجود داشت حکایت از این دارد که فرزندان ایران اسلامی در البرز دلشان برای سربلندی و افتخار آفرینی استان و به تبع آن کشور می تپد.
استاندار البرز افزود: اندیشه ورزی و تئوری پردازی در دانشگاه ها وجود دارد اما کسانی که در حوزه اجرایی مسئولیت دارند باید ایده های نخبگان را با حمایت همه جانبه به سمت انبوه سازی وتجاری سازی برسانند.
دکترشهبازی گفت: در شرایط کنونی که دشمنان برای ما نقشه های شوم زیادی کشیده اند باید در کنار ایده ها، خلاقیت، نوآوری و ابتکارها باشیم و نبوغ ها را به مرحله ثبت اختراع؛ تجاری و انبوه سازی برسانیم .

 
انعقاد ۱۲ قرارداد تجاری در نمایشگاه هفته پژوهش‌و فناوری امسال

رئیس دانشگاه خوارزمی از انعقاد ۱۲ قرارداد تجاری به ارزش ۷۷ میلیارد ریال در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری خبر داد.
 دکترعزیزالله حبیبی گفت: طبق دستورالعمل وزارت کشور شورای هفته پژوهش و فناوری در استان‌ها به ریاست استاندار تشکیل می‌شود.
دکتر حبیبی افزود: در البرز این شورا با حضور ۲۵ نفر در قالب هفت کمیته اجرایی و تخصصی تشکیل شد.
وی با بیان اینکه در این نمایشگاه بخش‌های مختلف دستاوردهای یکساله خود را به نمایش گذاشتند، افزود: در اختتامیه ۴۰ نفر از پژوهشگران و فناوران برتر استان قدردانی می‌شوند.
رئیس دانشگاه خوارزمی تصریح کرد: نمایشگاه امسال در پنج هزار مترمربع فضای مفید و با ۱۷۰ غرفه برپا شد که هزینه آن به ۳۰۰ میلیون تومان رسید.
دکترحبیبی خاطرنشان کرد: در این مدت ۴۰۰ طرح فناورانه به نمایش گذاشته شد و از ۹۰ طرح هم رونمایی شد.
وی ادامه داد: در حاشیه نمایشگاه ۲۴۰ کارگاه هم برگزار شد که ۴۵ کارگاه به صورت تخصصی به اجرا در آمد.
رئیس دانشگاه خوارزمی افزود: حاصل نمایشگاه امسال انعقاد ۱۲ قرارداد تجاری به مبلغ ۷۷ میلیارد ریال بود.
وی در پایان اعلام کرد: امسال برای اولین بار و به پیشنهاد دانشگاه علمی کاربردی طرح پژوهشگر مهارت‌افزا به جریان افتاد.
 

تفاهم نامه همکاری  میان پارک علم و فناوری البرز و شرکت سهامی بیمه ایران سرپرستی استان البرز  

رئیس پارک علم و فناوری استان البرز نیز از دستاوردیگری در حوزه حمایت مالی از فناوران سخن گفت و افزود:
 تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری البرز و شرکت سهامی بیمه ایران سرپرستی استان  البرز به منظور حمایت مالی از فناوران ، صاحبان ایده  وشرکت‌های فناور منعقد شد.

 

دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز، با اشاره به تفاهم نامه همکاری  میان پارک علم و فناوری و شرکت سهامی بیمه ایران سرپرستی استان البرز اظهار نمود: این تفاهم نامه به منظور همکاری های مشترک در تبادل اطلاعات و امکانات، استفاده از ظرفیت های و توانمندی های علمی، پژوهشی ، آموزشی، اجرایی و قانونی طرفین  در جهت حمایت از فناوران و صاحبان ایده در زمینه بیمه منعقد گردید.

وی رویکرد مهم نمایشگاهی را ارتباط میان دانشگاه و صنعت دانست  و اضافه کرد: با این رویکرد ارتباطی ، می توان دانش و فن را کنار یکدیگر قرار داد و از طریق نمایشگاه هایی این چنینی  تولید ثروت نمود .
رییس پارک علم و فناوری  ایجاد فن بازار در بخش نمایشگاهی را مهم برشمرد و تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است که دانش به محصول تبدیل گردد و محصول در اختیار جامعه  قرار گیرد.
دکتر ربانی در آخر افزود: در این رویداد پارک علم و فناوری البرز علاوه بر این دستاورد توانست  9دوره کارگاه های مشاوره عمومی  و آموزشی رایگان را  به منظور توانمندسازی دانشجویان، نخبگان، هسته های فناور ، شرکت های فناور و دانش بنیان به مدت 160نفر ساعت  نیز برگزار نماید.

 رونمایی از پرتال جشنواره ملی طرح‌ها و پایان‌نامه‌های کاربردی-کارفرمایی «امیر کبیر» در البرز

رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز با اشاره به رونمایی از پرتال جشنواره ملی طرح‌ها و  پایان‌نامه‌های کاربردی-کارفرمایی در استان گفت: یکی از اهداف راه‌اندازی این سایت، کاربردی کردن دانش و پژوهش در راستای نیازهای سازمان‌هاست.
دکترسیدعلی‌اکبر هاشمی راد عنوان کرد: پرتال جشنواره  ملی طرح‌ها و  پایان‌نامه‌های کاربردی-کارفرمایی با همکاری اتاق بازرگانی استان البرز و به منظور به ثمر نشستن و کاربردی کردن پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و نخبگان علمی راه‌اندازی شده است.
دکتر هاشمی راد افزود: از دیگر اهدافی که راه‌اندازی این سایت دنبال می‌کند می‌توان به شناسایی سازمان‌های حامی پایان‌نامه‌ها، کاربردی کردن دانش و پژوهش در راستای نیازهای سازمان‌ها، ایجاد پیوند پایدار و نظام‌مند و همکاری مستمر بین دانشگاه و صنعت و توسعه روحیه تحقیق در عرصه‌های کار و عمل، شکل‌گیری فرهنگ ارتباطات و گفتمان و تعاملات میان استادان و دانشجویان و مراکز علمی و پژوهشی و شناسایی بازار و تقاضا و اهمیت آن و ورود به جامعه قبل از دانش‌آموختگی اشاره کرد.
وی در پایان تصریح کرد: محققین و دانشجویان می‌توانند با ورود به سایت ایده خود را ثبت کنند، این ایده‌ها و طرح‌ها باید هم کاربردی و هم کارفرمایی باشد تا بتواند در صحنه ارتباط میان دانشگاه و صنعت حضور پر رنگی داشته باشد.

 


سامانه پایان نامه های کاربردی و کارفرمایی در البرز رونمایی شد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گفت: سامانه پایان نامه های کاربردی و کارفرمایی با هدف از میان برداشتن مشکلات فرایندهای تولید در بخش صنعت راه اندازی شده است.
 رحیم بنامولایی اظهار داشت: باید این پایان نامه ها را به سمتی ببریم که از خاک خوردن یا کنار خیابان به فروش رفتن نجات دهیم و تجاری سازی کنیم.
وی گفت: به همین منظور ضمن راه اندازی مرکز تسهیل گری در اتاق بازرگانی موفق شدیم که سامانه ای را با عنوان «پایان نامه های کاربردی و کارفرمایی» راه اندازی کنیم.

وی با اشاره موضوع کارورزی و انتقال مهارت، افزود: کسب مهارت یکی از مسایل مهم در جامعه ما است.
بنامولایی با بیان اینکه 80 درصد صنعت ما به صورت سنتی کار می کند، اظهار داشت: فارغ التحصیلان با سیستم استاد کاری در صنایع مواجه می شوند که این روش علمی نیست.
وی گفت: یکی از مشکلات ما با دانش بنیان ها این بود که می گفتند ایده ای داریم که دنیا را عوض می کند در حالیکه صنعتگر هم کارآفرینی است که بر اساس دانش کار می کند و با همه این تعاملات و روحیه ها توانستیم حرکت نوینی را در استان راه بیاندازیم.
رئیس اتاق بازرگانی البرز افزود: دانشگاه مرکز نگاه کردن و تغییر نگاه است و جایی است که انواع نگرش ها را به ما می آموزد.
وی اظهار داشت: حتی در آموزه های دینی ما آمده که با نگاه کردن می توانیم رشد کنیم و همچنین با اخلاق مداری و خاضعانه می توانیم در کنار هم با حضور هم و با احترام به هم علم و تجربه را به منصه ظهور برسانیم.
وی گفت: در اتاق بازرگانی اعتقاد داریم که خلایی بین دانشگاه و صنعت وجود دارد و باید آن را پر کنیم که سعی کردیم اقداماتی انجام دادیم و اتاق فکرهایی راه انداختیم و در این اتاق تصمیم بر راه اندازی مرکز تسهیل گری دانشگاهیان گرفته شد.
بنامولایی افزود: در این مرکز برای سرمایه گذاران و دانشگاه ارتباط تنگاتنگ می شود و با برگزاری استارت آپ ها فضاهایی برای رشد جوانان فراهم کردیم که حاصل آن نگاه تولید بدون کارخانه شد .
وی اظهار داشت: پس از توافق برجام د هیات های خارجی زیادی به اتاق بازرگانی البرز آمدند که در آنجا متوجه شدیم نیاز به یک سری کارهای آی تی داریم .
رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: متوجه شدیم که باید علمی تر تکنولوژی را به کار بگیریم و از نیروها استفاده بهینه کنیم از طرفی اقتصاد مقاومتی و بومی سازی دانش ها را سر راه داشتیم
بنامولایی افزود: همه را توانستیم توسط اتاق فکر و کمیسیون ها دنبال کنیم که با راه اندازی مرکز تسهیل گری هر روز شاهد حضور تعداد زیادی فارغ التحصیلان و صنعتگران هستیم و در کنار آن نیز یک نمایشگاه دائمی ایجاد کردیم تا مقتدرانه با هیات های خارجی صحبت کنیم.
وی ادامه داد: تغییر نگاه و باور خارجی ها روی ایران اثر گذاشت و بعد از آن خارجی ها برای فروش آمدند که ما گفتیم صاحب علم و دانش و تکنولوژی هستیم و فقط نیازها و مواد اولیه را می خریم
وی با بیان اینکه بیش از 15 میلیون نفربالای لیسانس در کشور داریم، گفت: باید در کنار شهرک های صنعتی شهرک های تحقیقاتی به وجود آوریم تا این نیروی تحصیل کرده در کنار صنعت قرار گیرد و تجربه و علم را با هم جلو ببریم و با کارآفرینی و استفاده بهینه از امکانات رشد کنیم
وی افزود: در مرکز تسهیلگری پایان نامه های دانشجویی را به سمت مشکلات و فرایندهای تولید هدایت می کنیم.
پنجمین نمایشگاه استانی هفته پژوهش و فناوری عصر روز چهارشنبه با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.
شایان ذکر است یش از 40 شرکت فناور و دانش بنیان  پارک علم و فناوری البرز با زمینه  های فعالیت ؛ فنی و مهندسی،کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پزشکی ،علوم انسانی، علوم پزشکی، علوم پایه  و بهداشت و درماندر فضایی بیش از 100مترمربع  در این رویداد حضور یافتند و دستاوردها و توانمندیهای فناورانه خود را در معرض دید مسئولین ، مدیران و کارشناسان دستگاه ها و سازمانهای اجرایی استان  ، تیم های دانشجویی و دانش آموزی و.. قرار دادند.

 


تقدیر از  40 پژوهشگر برتر، صاحب ایده، مهارت های برتر، دانش آموزان پژوهشگر ومعلمان پژوهنده

در آیین اختتامیه پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان پژوهشگران برتر، صاحبان ایده، مهارت های برتر، دانش آموزان پژوهشگر ومعلمان پژوهنده تجلیل گردیدند.

 گفتنی است از این میان  ، شرکت نوفن حامی البرز به مدیر عاملی آقای بیژن نصیری اعظم  مستقر  در پارک علم و فناوری البرز  برای اولین دوره با فناوری پلت فرم آموزش مجازی تعاملی با موضوعات مالکیت فکری و دانش بنیان  موفق به کسب فناور برتر گردید.
پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش استان البرز پس از پنج روز ، عصر روز چهارشنبه 28 آذر  به کار خود پایان داد  .
 

گزارش تصویریکلیدواژه ها: اختتامیه هفته پژوهش و فناوری استان البرز |


دفعات مشاهده: 162 بار   |   دفعات چاپ: 28 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb