تولید تورهای قفس پرورش ماهی در پارک علم و فناوری البرز به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، گامی موثر در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۲۷ | 

تولید تورهای قفس پرورش ماهی در  پارک علم و فناوری البرز به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، گامی موثر در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی 

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: اقتصاد مقاومتی درون زا و برون نگر است از این رو فناوری جدید تورهای پرورش ماهی در قفس گامی موثر در این راستا است.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، دکتر شهبازی در مراسم افتتاح مراکز دانش بنیان طراحی و تولید تورهای قفس پرورش ماهی در دریا که از طریق ویدئو کنفرانس توسط معاون اول رییس جمهور  صبح امروز سه شنبه بیست و هفتم اذر  صورت گرفت، با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان البرز از برترین های کشور هستند، افزود: اکنون نیز در حوزه پرورش آبزیان به همت پارک علم و فناوری البرز و جهاددانشگاهی اقدام نوینی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه منابع آبزی در دریاها رو به کاهش است، ادامه داد: در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه، پرورش 200 هزار تن آبزی تحت عنوان ماهی در قفس در دستور کار است که با این تکنولوژی، آبزیان با کیفیتی قابل رقابت با محصولات خارجی، تولید می شود.
دکتر شهبازی گفت: اقتصاد مقاومتی درون زا و برون نگر است از این رو فناوری جدید تورهای پرورش ماهی در قفس گامی موثر در این راستا است.
وی افزود: برنامه ریزی در جهت احیا و راه اندازی واحدهای غیرفعال و نیمه فعال از مهمترین مسئولیت های محوله از سوی رییس جمهور و وزیر کشور به استانداران است بنابراین در این رابطه با اهتمام ویژه ای اقدام خواهیم کرد.
استاندار البرز عنوان کرد: البرز به جهت ظرفیت های موجود و زیرساخت های طبیعی، دارای جذابیت های فراوانی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.
وی گفت: با توجه به راهبردهای تعیین شده، مدیران باید در جهت ایجاد اشتغال، رونق تولید، انضباط اجتماعی و مالی، بهره برداری از ظرفیت های بومگردی و طبیعت گردی استان و... برنامه محور اقدام و عمل کنند.
دکتر شهبازی افزود: طی یک سال گذشته بسترهای اشتغال از حوزه صنعت به خدمات تغییر جهت داده و این امر مورد توجه بیشتری قرار دارد.
وی ادامه داد: بر اساس بررسی های صورت گرفته، ظرفیت ها و منابع غنی البرز احصا شده و با توجه به تعامل و همراهی موجود، تمامی امکانات طی برنامه ریزی دقیق در راستای رشد و توسعه البرز مورد بهره برداری قرار می گیرد.
استاندار البرز گفت: فرودگاه پیام بعنوان یک فرصت مغتنم در راستای رونق صادرات غیر نفتی و توسعه سرمایه گذاری در البرز است.
تورهای پرورش ماهی در قفس توسط محققان جهاد دانشگاهی برای پرورش ماهی در محیطی ایزوله به مرحله تولید رسیده است.
برای این تکنولوژی حدود 3 سال تا رسیدن به تولید زمان صرف شده است و مطالعات میدانی آن در دریای خزر، خلیج فارس و پشت سد کارون 4 صورت گرفت همچنین هر تور حدود 50 تن پرورش ماهی را همراه دارد.
این تورها با استاندارد و کیفیت نروژ تولید می شود و قیمت پایین تری دارد، این اقدام در آینده نزدیک به سودآوری قابل توجهی می رسد و این مجموعه حدود 100 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی داشته است.
 
همچنین 2 دستاورد دیگر شامل «مته های حفاری چاه های نفت» و «بازوی بارگیری نفت» امروز در پارک علم و فناوری البرز
 به مناسبت هفته‌ی پژوهش و فناوری  رونمایی شد.


کلیدواژه ها: گامی موثر در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی | تولید تورهای قفس پرورش ماهی در پارک علم و فناوری البرز به مناسبت هفته پژوهش و فناوری |


دفعات مشاهده: 169 بار   |   دفعات چاپ: 25 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb