فن بازار تخصصی در حوزه مدیریت شهری با مدیریت پارک علم و فناوری البرز برگزار می شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۱۳ | 

فن بازار تخصصی  در حوزه مدیریت شهری   با مدیریت پارک علم و فناوری البرز  برگزار می شود

در راستای پاسخگویی به نیازهای فناورانه "فن بازار تخصصی در حوزه مدیریت شهری" همزمان با آغاز هفته پژوهش و فناوری با مدیریت پارک علم و فناوری در  استان البرز  برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز،  در راستای 
برگزاری پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش و دستاوردهای فناوری استان البرز،  نشستی  جهت  معرفی نیازهای فناورانه دستگاه ها و سازمان ها و واحدهای تابعه استان و عرضه توانمندی های شرکت های فناور استان البرز در حوزه مدیریت شهری  با حضور آقایان مهندس کامکار معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز ، دکترربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز و  نمایندگان دستگاه های علمی و اجرایی در حوزه  مدیریت شهری،  روز دوشنبه 12 آذر در محل سالن جلسات باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شد.
براساس این گزارش در این نشست دکتر عطااله ربانی دبیر کمیته تخصصی فناوری و نوآوری پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش و دستاوردهای فناوری استان البرز با تأکید بر ظرفیت های خوب استان البرز در زمینه دستاوردهای علمی و فناوری گفت: هفته پژوهش و فناوری فرصت خوبی برای معرفی دستاوردهای علمی و فناوری و توسعه تجاری سازی است و همکاری همه دستگاه ها برای برگزاری هر چه مطلوب تر هفته پژوهش و فناوری استان ضروری است.
دبیر کمیته تخصصی فناوری و نوآوری با اشاره به اینکه استانداری البرز همکاری بسیار خوبی در زمینه برگزاری هر چه مطلوب تر برنامه های هفته پژوهش و فناوری استان البرز دارد خاطرنشان کرد: بخش آب، برق و گاز که به عنوان دستگاه های خدمت رسان محسوب می شوند نیز دستاوردهای خود را در قالب یک فن بازار تخصصی به نمایش می گذارند و این رویداد مهم در عرصه فن بازار هم می تواند در شرایط تحریم فرصتی برای کشورمان و دستگاه های خدمت رسان باشد تا از توانمندی های داخلی استفاده کنند.
مهندس سعیدی مدیر فنی تخصصی پارک علم و فناوری البرز نیز در این نشست با اشاره به فرصت خوب برگزاری فن بازار تخصصی در حوزه مدیریت شهری گفت: هدف از برگزاری این فن بازار ارتباط دو طرفه بین تولیدکنندگان و خریداران فناوری و محصول در عرصه مدیریت شهری است.
وی با اشاره به فرصت های خوب استان البرز در حوزه فناوری افزود: استان البرز چهارمین استان در زمینه شرکت های دانش بنیان است و در حال حاضر بیش از 140 شرکت دانش بنیان دارد و امیدواریم هفته پژوهش و فناوری استان و فن بازار تخصصی مدیریت شهری بستر ساز توسعه و جهش در توسعه و ترویج شرکت های دانش بنیان باشد
 مهندس کامکار رئیس کارگروه  تخصصی آموزش، پژوهش ، فناوری و نوآوری استان البرز نیز با اشاره به توانمندی های شرکت های دانش بنیان برگزاری فن بازار در حوزه مدیریت شهری را فرصتی برای دستگاه های فعال در حوزه شهری عنوان کرد و بر استفاده از توانمندی ها و دستاوردهای شرکت های دانش بنیان برای ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر در حوزه شهری تاکید کرد.
وی با اشاره به اینکه فن بازار تخصصی مدیریت شهری می تواند زمینه اداره علمی، کارشناسی و تخصصی  شهر ها را فراهم نماید خاطرنشان کرد: با این رویکرد هم دانشگاه ها می توانند نقش خود را در مدیریت شهری ایفا نمایند و هم دستگاه های خدمات رسان شهری می توانند خدمات شایسته تری را به شهروندان ارائه نمایند.
وی بر حمایت از پایانه نامه در سطح ارشد و دکتری تاکید کرد و گفت: استان البرز به عنوان قطب علم و فناوری معرفی شده است و باید هفته پژوهش و فناوری فرصتی برای استفاده از یافته های پژوهشی و تجاری سازی ایده ها و طرح ها باشد.
رئیس کارگروه  تخصصی آموزش، پژوهش ، فناوری و نوآوری با اشاره به اینکه از 31 موضوع و عامل بحران زا مثل سیل و زلزله و ... 21 مورد آن در استان البرز وجود دارد گفت: باید از فناوری ها و دانش های روز در مهار این عوامل استفاده کنیم و این امر با مشارکت و تعامل دانشگاه ها، پارک ها و مراکز رشد و تعامل آنها با دستگاه های اجرایی و شهری محقق می شود.
در این نشست نمایندگاه مختلف دستگاه های اجرایی در امور شهری دیدگاه های خود را بیان کردند و تصمیم بر این شد تا دستاوردهای حود را در فن بازار ارائه نمایند تا امکان معرفی نیازها و همکاری ها با شرکت های دانش بنیان و فناور فراهم آید.

کلیدواژه ها: فن بازار تخصصی در حوزه مدیریت شهری با تعامل پارک علم و فناوری البرز |


دفعات مشاهده: 245 بار   |   دفعات چاپ: 45 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb