برگزاری جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در پارک علم و فناوری البرز

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۷ | 

برگزاری جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در پارک علم و فناوری  البرز

سیصد و بیست و چهارمین  جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز صبح روز چهارشنبه 7 آذر  در محل  پارک علم و فناوری  البرز برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، جلسه کارگروه به ریاست آقای مهندس کامکار سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز و به دبیری آقای  دکتر شاهمرادی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و با حضور آقای دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز و  برخی مدیران عامل بانک ها، مدیران کل دستگاه های اجرائی ، جمعی از صنعتگران و مدیران واحدهای صنعتی استان و مدیران شرکت های فناور و دانش بنیان عضو پارک در محل پارک علم و فناوری البرز برگزار شد.
پیش از برگزاری جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ،اعضای کارگروه از  نمایشگاه دائمی محصولات شرکت های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز و برخی دفاتر و کارگاه های تولیدی شرکت های مذکور بازدید بعمل آورده و از نزدیک با فعالیتها و دستاوردهای  فناوران این مجموعه آشنا شدند .
 آقای دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز در حین بازدید اعضای کارگروه از نمایشگاه دائمی پارک اشاره نمودند: تعداد شرکت های  فناور پذیرش شده پارک علم و فناوری البرز تا به امروز حدود  یکصدو بیست و پنج  شرکت می باشد و فضای کاری اختصاص یافته به شرکت های دانش بنیان و فناور عضو تقریباً به  هفت هزار مترمربع افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد:   اشتغال ایجاد شده توسط شرکت های فناور در طی 5 سال گذشته به بیش از 700 نفر رسیده است.
در ادامه رئیس پارک علم و فناوری البرز  موضوع فناوری و نوآوری را در توسعه اقتصادی  بسیار حائز اهمیت دانست و افزود امروزه تقسیم بندی کشورها به جوامع نوآور و کمتر نوآور تغییر یافته و ارتقا و بهبود سطح زندگی به نواوری در فناوری وابسته است .  و پارک علم و فناوری البرز تلاش دارد محیط و شرایط مساعد و مطلوبی را برای شرکت های پذیرش شده ایجاد نماید تا بتوانند  محصولات  نوآورانه خود  را  در شرایط مناسبی تولید نمایند.
 در ادامه آقای مهندس کامکار سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز گفت:  بازدیدهای میدانی با توجه به اهمیت موضوع علم و فناوری از شرکت های فناور و  دانش بنیان در استان البرز صورت گرفت و درقالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نیازهای آنها مورد بررسی قرارمی گیرد.
آقای دکتر شاهمرادی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز  در جلسه کارگروه  لزوم همکاری و ایجاد بستر مناسب جهت احداث برج فناوری در یکی از مناطق مرکزی و مناسب  شهر کرج اشاره داشتند و آمادگی خود را در این رابطه با پارک  اعلام نمودند.
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ، عمده مشکلات مطرح شده واحدهای صنعتی بازدید شده را تسهیلات بانکی، تامین مواد اولیه و مشکلات ارزی ذکر کرد و افزود: با تمام توان و از طریق رایزنی با کلیه دستگاهها، سعی در رفع مشکلات واحدهای تولیدی داریم.
بر اساس این گزارش ، دراین نشست استمهال اقساط ، تقسیط و تسهیل بدهی واحدهای فناور و تولیدی از سوی بانکها ، ، همراهی بانکها برای تامین تسهیلات سرمایه درگردش،  لزوم اختصاص شعب ویژه جهت مراجعات بیمه ای و مالیاتی،  چگونگی موضوع صدور مجوز محیط زیست در ارتباط با شرکت های دانش بینان و خلاق ، بحث رسمیت دادن، مجوز فناوری صادر شده از طرف پارک علم و فناوری البرز در دستگاههای اجرایی و مطرح شدن سایر مشکلات واحدهای فناور عضو پارک  از جمله مباحث مطروحه در این کارگروه  بود.
 
شایان ذکر است جلسات این کارگروه به صورت مستمر و منظم با هدف تسهیل و رفع موانع تولید برگزار می شود
کلیدواژه ها: برگزاری جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان | پارک علم و فناوری البرز |


دفعات مشاهده: 223 بار   |   دفعات چاپ: 35 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb