بازدید سرپرست استانداری البرز از پارک علم و فناوری البرز/دستاوردهای پارک علم و فناوری در البرز تحقق اقتصاد مقاومتی را به منصه ظهور گذاشته

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۲۹ | 

بازدید سرپرست استانداری البرز از  پارک علم و فناوری البرز/دستاوردهای پارک علم و فناوری در البرز تحقق اقتصاد مقاومتی را به منصه ظهور گذاشته است

سرپرست استانداری البرز  با تعدادی از مدیران اجرائی استان و هیئت همراه، صبح روزسه شنبه  29 آبان به منظور بازدید از نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش‌بنیان و فناور، مراکز رشد و استارت آپ‌های استان در پارک علم و فناوری البرز حضور یافت و گفت: با توجه به دستاوردهای علمی و فنی موجود در این نمایشگاه تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری، به وضوح مشهود است.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز،  در راستای هفته جهانی  کار آفرینی دکتر شهبازی استاندار البرز و تعدادی از مدیران اجرائی استان و هیئت همراه، صبح روز سه شنبه 29 آبان به منظور  بازدید از نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و فناور، مراکز رشد و استارت آپ های استان در پارک علم و فناوری البرز حضور یافتند.
دکتر شهبازی در بازدید از پارک علم و فناوری و نمایشگاه دائمی دستاوردهای علمی و پژوهشی شرکت های فناور با بیان اینکه فرصت مغتنمی بود که برای نخستین بار از واحدهای صنعتی، شرکت های دانش بنیان و کارآفرینان پارک علم و فناوری البرز بازدید کنم، افزود: دستاوردهایی که مشاهده شد افتخارآفرین است.
وی ادامه داد: امروز تلاش های فرزندان این مرز و بوم را به عینه دیدم و مدیریت این پارک را به دلیل حمایت های صورت گرفته از این ظرفیت عظیم ارج می نهیم.
دکتر شهبازی گفت: جوانان این کشور در بخش های مختلف و به خصوص در این شرایط که دشمنان نظام جمهوری اسلامی در راستای زیر سوال بردن استقلال میهن اسلامی که خون های زیادی برای آن ریخته شد، برای اعطای کشور تلاش می کنند.
وی افزود: مردم شریف ایران آگاه باشند، در مراکز پارک علم و فناوری جوانان پر تعدادی برای سربلندی و بی نیازی کشور در حال تلاش هستند.
سرپرست استانداری البرز اضافه کرد: با توجه به دستاوردهای علمی و فنی موجود در این نمایشگاه تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری، به وضوح مشهود است.
وی با بیان اینکه البرز قطب علم و فناوری کشور است، گفت: از خوشحالی در پوست خود نمی گنجم که این ظرفیت عظیم در البرز وجود دارد.
دکتر شهبازی افزود: جوانان دلسوز و شایسته ای در بخش خصوصی و با کمترین کمک گرفتن از تسهیلات دولتی در حال انجام وظایف خود هستند و ابتکارات خود را به منصه ظهور می گذارند.
وی عنوان کرد: اکنون این نمایشگاه شرایطی را فراهم کرده که مردم و به خصوص دانش آموزان از استان های همجوار برای بازدید از دستاوردهای علمی و فناوری البرز با هدف گردشگری صنعتی در این مجموعه حضور می یابند.
این مسئول گفت: وظیفه خود را بسیار خطیر می دانم چراکه باید به فرزندان نخبه و کارآفرین این کشور کمک کنیم و عزم دولت نیز بر این است که در حوزه اشتغالزایی و اقتصادی و تجاری کردن اختراعات جوانان تلاش کنند و در این رابطه سرمایه گذاری هایی  نیز انجام شده است.
وی افزود: در حوزه اشتغالزایی شرکت های فناور، با تدبیر دولت و رییس جمهوری و البته فرمان رهبری از صندوق توسعه ملی برای افرادی که از این طریق ایجاد اشتغال می کنند خدمات ویژه ای در نظر گرفته شده است.
دکتر شهبازی خاطرنشان کرد: در سال 97 از 124 شرکتی که در این پارک ثبت شده اند و تعدادی به مرحله تولید رسیده حدود 800 نفر به اشتغال دست یافته اند.
وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال پایدار برای هر نفر به حدود 150 میلیون تومان سرمایه نیاز دارد، گفت: شرکت های دانش بنیان با 10 میلیون تومان یک شغل پایدار ایجاد می کنند.
سرپرست استانداری البرز افزود: بر خود و متولیان این حوزه توصیه می کنم که در این حوزه توجه ویژه تری داشته باشیم.
در ادامه دکتر عطااله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز گفت: شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری البرز از ابتدای سال جاری تاکنون دراین استان برای 210 نفر اشتغالزایی ایجاد کردند و افزود: این افراد در 12 شرکت فناور در حوزه های فنی و مهندسی، نرم افزار و صنعت مشغول به کار شده اند.
وی ادامه داد: این اشتغالزایی در واقع توان جوانان بومی و فناوران استان البرز بوده که با حمایت های دولت بنابر تاکیدات مقام معظم رهبری محقق شده است.
دکتر ربانی گفت: شرکت های فناور یکی از حوزه هایی است که عمده سرمایه آن ها نرم افزار و نیروی انسانی ماهر بوده ، بنابراین با حداقل مبلغ می تواند ایجاد اشتغال کند.
وی خاطرنشان کرد: اکنون شرکت های فناورمستقر در پارک علم و فناوری البرز با مبلغی کمتر از 100میلیون ریال می توانند اشتغالزایی داشته باشند.
رئیس پارک علم و فناوری البرز اضافه کرد: این میزان اعتبار برای اشتغالزایی در قیاس با مشاغل بزرگ و شرکت های بزرگ که برای اشتغالزایی نیاز به حداقل یک میلیارد ریال دارند عدد معناداری است.
وی یادآورشد: بنابراین شغل های ایجاد شده در حوزه فناوری و دانش بنیان شغلی با سرمایه های حداقلی و پایدار است که پارک علم و فناوری البرز  توانسته است در این زمینه نتایج خوبی را بدست آورد و در نتیجه باعث شده در بحث توسعه اشتغال موفق وتوانمند باشد.
بر اساس این گزارش در نمایشگاهی که در ساختمان استقرار شرکت‌های فناور پارک علم و فناوری البرز برگزار گردید، بیش از40 شرکت دانش‌بنیان و فناور خصوصی، تعدادی از موسسات و پژوهشکده‌های تحقیقاتی، حضور داشتند و به معرفی دستاوردها و فناوری های خود پرداختند.
گفتنی است در ابتدای بازدید طی جلسه و نشستی که آقای دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز با اقای دکتر شهبازی سرپرست استانداری البرز  و هیئت همراه داشت ،  به معرفی پارک علم و فناوری البرز پرداخت و ضمن تشریح کلیات عملکرد پارک  و دستاوردها و توانمندی های شرکتهای فناور آن ، نقش و جایگاه این پارک را  از نظر علم و فناوری حائز اهمیت دانست.

 
 

 
 

کلیدواژه ها: سرپرست استانداری البرز | بازدید دکتر شهبازی | پارک علم و فناوری البرز |


دفعات مشاهده: 319 بار   |   دفعات چاپ: 34 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb