تقویت نیروی انسانی در حوزه موسسات دانش بنیان ضروری است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۲۸ | 

تقویت نیروی انسانی در حوزه موسسات دانش بنیان ضروری است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تقویت نیروی انسانی در حوزه موسسات دانش بنیان از جمله مباحثی است که در این بخش بایستی دنبال شود.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از پایگاه خبری بازار کار نوین جهاددانشگاهی، سورنا ستاری صبح شنبه 28 مهرماه در سفر به شهرستان محلات و در حاشیه افتتاح نمایشگاه گل های داودی در این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر سه هزار و ۶۰۰ موسسه دانش بنیان در کشور فعالیت دارند که بایستی تامین و تقویت نیروی انسانی برای این شرکت ها مدنظر قرار گیرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: امروز گسترش فرهنگ کارآفرینی در کشور یک ضرورت است و در این زمینه بایستی شرکت های دانش بنیان مورد حمایت قرار گیرند.
ستاری بیان کرد: طی شش ماهه نخست امسال ثبت اختراع بین المللی کشور به دو برابر مجموع ثبت اختراعات سال قبل رسید و در صورت ادامه روند موجود، میزان ثبت های امسال به چند برابر سال گذشته خواهد رسید.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خاطرنشان ساخت: در رابطه با فعالیت صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر یا وی سی، باید سرمایه گذاری های خطرپذیر از داخل محیط کسب و کار فعال باشد و نمی توان با استقرار سامانه شرایط آن را فراهم کرد، در حال حاضر می توان گفت حجم قابل توجهی سرمایه گذاری خطرپذیر در استارتاپ ها در جریان است که بایستی تقویت شود.
ستاری همچنین در رابطه با شرایط ثبت اختراعات بین المللی کشور تصریح کرد: برمبنای تصمیمات و برنامه ریزی های انجام شده، دولت تمام هزینه های این اقدام را تقبل و پرداخت می کند که این امر در سه سال اخیر موجب افزایش چشمگیر میزان ثبت اختراعات بین المللی کشور شده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همچنین از افزایش اعتبار پارک های علم و فناوری کشور در سال آینده خبر داد و بیان کرد: در سال جاری نیز بودجه پارک های فناوری کشور نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش داشت، در کنار این اقدامات معتقدیم بخش خصوصی باید به حوزه سرمایه گذاری در پارک های علم و فناوری ترغیب و وارد شود کند.
وی در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان ساخت: شهرستان محلات با بهره گیری از ظرفیت های خود، در حال حاضر توانسته در حوزه صنعت سنگ و همچنین تولید گل و گیاه و ماهی زینتی نقش اثرگذار ایفا کند و اینگونه کارآفرینی و رونق اقتصادی برای این منطقه در حقیقت یک سرمایه ارزشمند و بزرگ است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: ظرفیت های موجود و همچنین کارآفرینی موجب شده که در این منطقه آمار بیکاری پایین باشد و فضای مطلوبی برای اشتغال و کسب و کار فراهم شود و می طلبد که فعالیت موسسات دانش بنیان در این منطقه گسترش پیدا کند.
گفتنی است نمایشگاه گل های داودی محلات، ۸۷۰ نوع گل داودی را در فضایی به مساحت سه هکتار به نمایشگاه گذاشته و به مدت ۱۲ روز تا دهم آبان ماه سال جاری برپا است. 
منبع خبر:http://yon.ir/dRUwV

کلیدواژه ها: موسسات دانش بنیان | تقویت نیروی انسانی |


دفعات مشاهده: 276 بار   |   دفعات چاپ: 66 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb