پارک های علم و فناوری از مهم ترین اولویت های سازمان برنامه و بودجه درتخصیص منابع مالی و بودجه هستند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۱۰ | 

پارک های علم و فناوری از مهم ترین اولویت های سازمان برنامه و بودجه درتخصیص منابع مالی و بودجه هستند

دکترغلامرضا گرایی نژاد، رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کشور،در نشستی با دکتر کامران طاهر پور، رئیس پارک علم و فناوری ایلام، گفت: پارک های علم و فناوری از مهم ترین اولویت های سازمان برنامه و بودجه درتخصیص منابع مالی و بودجه هستند.
به گزارش  روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از پایگاه خبری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ،دراین نشست که به منظور بررسی وضعیت و فعالیت های پارک علم و فناوری ایلام برگزار شده بود، دکترگرایی نژاد با اشاره به اهمیت پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در کشور اظهار داشت: این مراکز به عنوان اولویت های اول سازمان برنامه و بودجه در تصویب تخصیص اعتبارت به شمار می روند و معتقدم که فعالیت های این پارک ها در رشد پایدار کشور و حل برخی معضلات و ایجاد ارزش افزوده نقش ویژه ای دارد.
وی افزود: متوسط رشد کشوری در حوزه پارک های علم و فناوری ۳۵ درصد بوده است.
دکترگرایی نژاد با اشاره به متوسط رشد اعتبارات پارک علم و فناوری کشور بیان کرد: متوسط رشد اعتبارات پارک ایلام در حدود ۲۶ درصد بوده است و امیدوارم که در سال آتی نیز علی رغم مشکلات عدیده مالی و بودجه این نرخ رشد اعتبارات برای پارک های علم و فناوری حفظ شود.
وی همچنین اقدامات صورت گرفته در این پارک را قبول و مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد که این روند رو به رشد با شتاب بیشتری دنبال شود. در ادامه این نشست دکترطاهرپور، گزارشی از روند فعالیت های پارک علم و فناوری در ۶ ماهه نخست سال ۹۷ و برنامه های آتی پارک را ارائه کرد.
وی افزود: با توجه با اثرگذاری و اهمیت پارک های علم و فناوری در رونق اقتصادی دنیا و کشور می طلبد که نگاه ویژه ای به پارک ها شود.
در پایان نشست دکترگرایی نژاد و اعضای حاضر در جلسه از نمایشگاه دستاوردهای محصولات شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور، مرکز نوآوری، مرکز تسهیل گری و توانمندسازی کشب و کارهای نوپا فاوا واحد ایلام و سوله های اختصاصی به پارک علم و فناوری ایلام بازدید کردند.
منبع خبر:http://yon.ir/BpzRa
 
کلیدواژه ها: سازمان برنامه و بودجه |


دفعات مشاهده: 116 بار   |   دفعات چاپ: 25 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb